4. AKCIJA DARIVANJA KRVI

Autor: Administrator , 29. 8. 2013.

GRAĐANI ŽRNOVNICE, SRINJINA, SITNA GORNJEG I SITNA DONJEG PROŠLE SUBOTE DARIVALI SU KRV, U OSNOVNOJ EKO ŠKOLI "ŽRNOVNICA"U ŽRNOVNICI.

Gradsko društvo Crvenog križa Split sa svojim Područnim društvom Crvenog križa Žrnovnica, organizirali su i uspješno završili svoju redovnu godišnju akciju dobrovoljnog davanja krvi u OŠ"Žrnovnica" Žrnovnica. Za klub dobrovoljnih davanja krvi Žrnovnica, ovo je 4. akcija po redu na kojoj je bilo i novih darivatelja koji su darivali krv po prvi put.

Iza samog darivanja krvi bio je organiziran i obrok zahvalnosti uz piće i druženje. Tom prigodom upisivali su i pojedinačne veličine (brojevi) majica za svakog darivatelja, kako bi za slijedeću ljetnu akciju svi darivatelji dobili na dar majicu sa natpisom klub dobrovoljnih davatelja krvi Žrnovnica.

Onima, koji su se odvažili po prvi puta na ovaj humani pothvat kao i svim drugima organizatori se zahvaljuju u ime primatelja darovane krvi kojima ona znači ŽIVOT.

Akciji darivanja krvi pristupilo je 38 osoba, a krv je dalo njih 26, tog dana zdravstveno sposobnih. ISTIĆU, Njegovan Popadić je na ovoj akciji darivanja krvi, istu darovao 61. puta. Na njega su organizatori posebno ponosni i zahvalni mu na nesebičnom darivanju dijela sebe za spas tuđeg života.

Njihova slijedeća akcija dobrovoljnog davanja krvi je 4. siječnja, 2014.god. Očekuju vas, dođite darujte krv - spasite život.

info tel. 091 78 32 444  , pratite ih na web zrnovnica.hr

www.crvenikriz.zrnovnica.hr  i facebook  Područni Crveni Križ Žrnovnica

Usput mole, da im se jave donatori i volonteri, da ih podupru kroz njihove

brojne humanitarne i eko akcije u Žrnovnici, koje  su besplatne i traju kroz cijelu godinu.