« Kolovoz 2017 »

„Mi jedemo odgovorno“ projekt
Autor: Administrator , 21. 10. 2016.

Uvodni seminar za projekt „Mi jedemo odgovorno“ za Eko-škole s područja Dalmacije i to tri županije: Splitsko-dalmatinska, Šibensko-kninska i Dubrovačko-neretvanska u organizaciji udruge Lijepa Naša održan je u subotu, 15. listopada u Osnovnoj školi Žrnovnica, u Žrnovnici.

Kakav je svijet koji ostavljamo našoj djeci? ili još bolje:

Kakva su djeca koju ostavljamo ovom svijetu? Na ova dva pitanja pokušali su odgovoriti koordinatori projekta „Mi jedemo odgovorno“ na uvodnom seminaru održanom u subotu, 15. listopada u Osnovnoj školi Žrnovnica.

Ovo je seminar namijenjen nastavnicima i odgojiteljima, koordinatorima odgovornim za realizaciju programa u 55 Eko-škola u republici Hrvatskoj. Projekt „Mi jedemo odgovorno“ je prvi pokušaj Europske unije ka izgradnji školskog programa koji rješava ključna pitanja potrošnje hrane. Jedan od glavnih ciljeva je osposobiti mlade da budu aktivni i odgovorni akteri naših prehrambenih navika. Sve počinje s izborom hrane koju jedemo te nekoliko pitanja: što jedem, kako je proizvedena hranu koju jedem i tko ju je proizveo,koliko putuje do nas, te kako sva ta hrana utječe na ljude i planet (koliko bespotrebno trošimo ovaj jedini nam Planet)?!

Koordinatorica projekta u OŠ Žrnovnica

Ema Bučević