« Prosinac 2017 »

Kampanja „Za manje otpada“
Autor: Administrator , 7. 11. 2013.

Naša škola se putem nacionalnog koordinatora eko škola – Udruga „Lijepa naša“ uključila u kampanju „Litter less“ ( „Za manje otpada“) koja se već treću godinu provodi u Republici Hrvatskoj, a ove godine uključeno je tridesetak eko škola. Budući je prvi tjedan studenog za sve eko škole na svjetskoj razini određen kao tjedan „Svjetski dani akcije za okoliš“ („World Days of Action ) od 4. do 10. studenog, danas (07. studenog 2013. godine) ćemo simboličnom akcijom čišćenja okoliša započeti našu kampanju .

Akcija kreće po završetku 5. sata nastave, a u istoj sudjeluju učenici i učitelji predmetne nastave. Čisti se uz put od škole do stare školske zgrade (danas dom za umirovljenike „Zlatne godine“). Samoj akciji priključit će se i 6 djelatnika tvrtke Wrigley Hrvatska budući ovu kampanju i na međunarodnom nivou donira zaklada William Wrigley Jr. Company Foundation.

Kampanja inače traje cijelu školsku  godinu i uključuje brojne edukativne aktivnosti za sve učenike škole od prvih do osmih razreda kao i lokalnu zajednicu.

Moderan način života generira i velike količine otpada, a na nama osobno je da nastojimo te količine smanjiti odnosno prikupljati i razvrstavati otpad kako bi se isti i lako preradio (reciklirao). Kod učenika naše stare škole nije bilo gotovo ni potrebe razvijati takvu svijest jer su tada količine stvaranog otpada bile zanemarive, a danas je otpad postao problem svih nas i zato je važno učiti o otpadu.

Sve fotografije pogledajte u foto-galeriji.