Čistila se rijeka Žrnovnica od škole do ušća

Autor: Administrator , 29. 4. 2015.

Rijeku su čistili žrnovački osnovnoškolci, ali i predstavnici udruga, i dobrih ljudi iz Splita. Povodom Dana planete Zemlje, Eko škola Žrnovnica u suradnji s udrugom Žrvanj i Čistoćom d.o.o. iz Splita organizirala je zajedničku akciju čišćenja rijeke Žrnovnice od škole do ušća. Ovoj hvale vrijednoj akciji su se pridružili i DVD Žrnovnica, Prirodoslovni muzej iz Splita, kajak kanu klub Delta iz Podstrane te Vodoprivreda Split.

Čistka je provedena s učenicima naše škole i volonterima uz obalu rijeke, a s roniocima u rijeci te smo na taj način temeljito očistili cijelo područje u kojem smo našli puno krupnog otpada pa čak i automobilske gume, razbijenog stakla, aluminijskih pokrovnih ploča i ostalog sitnog otpada, a najviše otpada ostaci su zadnje velike bure.

Svi zajedno smo sortirali otpad i dali svoj obol ovom Danu i ovoj jedinoj nam Zemlji. Našu akciju podržali su i lokalni privrednici tako se ovim putem zahvaljujemo Pekari Marin, AB Marketu i Fill d.o.o.

Nadamo se ekološkoj osviještenosti građana, većoj brizi za okoliš i odgovornom prikupljanju otpada"- rekla nam je Matija Šitum, ravnateljica OŠ Žrnovnica.

Izvor:dalmacijanews