« Studeni 2017 »

Dječji vrtići "Cvit Mediterana" u posjetu našoj školi
Autor: Administrator , 11. 11. 2016.

Obilježavajući Svjetski dan jabuke mališani  DV "Cvit Mediterana" posjetili su našu školu. Sa zadovoljstvom smo prihvatili ideju i osmislili posjet organiziran u tri skupine po 50 – 60 djece prema slijedećem rasporedu:

24.10.2016. Dječji vrtići: Agava, Zvončić i More

27.10.2016. Dječji vrtići: Palčić, Miki i Švrćo

04.11.2016. Dječji vrtić Mimoza

Fotogalerija

Uz zdravstvenu voditeljicu Ines Kalajžić i odgojno osoblje dječje odgojne ustanove, djelatnici naše škole pripremili su i osmislili boravak djece u školi i izvan nje.

Djeca su započela dan tjelovježbom u školskoj dvorani uz vodstvo profesora tjelesne i zdravstvene kulture Jadrana Bratima. Nakon jutarnje gimnastike, naši mali posjetitelji prošetali su kroz predivan školski vrt i upoznali se sa plodom jabuke i masline (ravnateljica Matija Šitum i profesorica biologije i kemije Dijana Mihanović). Priču o budalastoj jabuci napeto su slušali u školskoj knjižnici (knjižničarka Mirna Šarić), a nakon toga upoznali su se s radom školske zaduge, pa su naučili da učenici škole sami prave maslinovo ulje i jabučni ocat od plodova školskog vrta. Uživali su crtajući plod jabuke te pogledali zanimljiv igrokaz Jabuka i crv kojeg su izvele naše vrijedne šestašice.

Vrtićki mališani učinili su naš školski dan drugačijim i raznovrsnijim te nam osvježili školsku svakodnevicu inače prepunu obveza i zadataka. Drage odgajateljice i mališani, hvala vam i dođite nam opet!