« Lipanj 2018 »

Stigla mikro računala u našu školu
Autor: Administrator , 1. 12. 2017.

Zahvaljujući inicijativi IRIM-a i MZO-a te natječaju CARNet-a ovaj tjedan su stigli micro:bitovi u našu školu.

Cilj ovoga projekta je digitalno unaprijediti nastavne sadržaje raznih predmeta te koristiti micro:bit kao međupredmetni alat za digitalno opismenjavanje naših učenika.

Micro:bit je malo programabilno računalo sa mnoštvom ugrađenih senzora koji je idealan za ulazak učenika u svijet digitalnih tehnologija. Uz pomoć micro:bita učenici u vrlo kratkom vremenu postižu rezultate svoga učenja te pritom razvijaju kreativnost i inovativnost.

Svi edukacijski materijali namijenjeni učiteljima i učenicima se nalaze u digitalnom obliku na službenoj stranici:

Učenicima šestih razreda biti će podijeljeni micro:bitovi nakon potpisane suglasnosti roditelja za korištenje micro:bitova te će ih moći koristiti tijekom školske godine unutar predviđenih nastavnih predmeta te samostalno s njima raditi i kod kuće.

Više o samom micro:bitu te o predmetima i nastavnim temama unutar kojih se mogu koristiti micro:bitovi pogledajte na sljedećoj poveznici: