Održano natjecanje iz emocionalne pismenosti-16.11.2018.

Autor: Administrator , 23. 11. 2018.

16. studenoga 2018. godine u našoj školi je održano 2. međuškolsko natjecanje iz emocionalne pismenosti. Bilo je ukupno 12 natjecateljskih ekipa učenika petih i šestih razreda različitih škola zajedno sa svojim mentorima. Natjecanje se sastojalo od tri dijela: grupnog, individualnog i kreativnog. U grupnom dijelu sudjelovalo je po pet učenika iz svake škole (ukupno 60 djece), u individualnom po jedan predstavnik škole, a potom je svih šest učenika slučajnim odabirom dobilo temu iz područja emocionalne pismenosti koju su trebali razriješiti i scenski prikazati.

Kroz pripreme za natjecanje učenici su zajedno sa školskom psihologinjom prolazili niz područja kao što su učenje identificiranja i upravljanja emocijama, razvijanje empatije, prepoznavanje nasilnog i ovisničkog ponašanja, vještine rješavanja problema, aktivno slušanje itd. Posebno je zanimljivo bilo promatrati kako su učenici koristili usvojena znanja i kroz kreativni izričaj tehnikom psihodrame prikazivali teme poput ovladavanja ispitnom tremom, nošenja s međuvršnjačkim nasiljem, odolijevanja pritisku vršnjaka, pomaganja prijatelju u nevolji… Svi dijelovi natjecanja bili su promatrani i ocjenjivani od strane Stručnog povjerenstva te Povjerenstva učenika. Zbrajanjem bodova iz individualnog, grupnog i kreativnog dijela natjecanja, proglašeni su pobjednici-učenici OŠ –„Srinjine“ te pobjednica iz individualnog dijela natjecanja iz OŠ „Kamešnica“, Otok.  Srdačno se zahvaljujemo nositeljima projekta iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo (Službe za mentalno zdravlje)-dr.med., spec. psihijatru Željku Ključeviću te prof. defektologije Mireli Grbić. Također, srdačno se zahvaljujemo i članovima Stručnog povjerenstva i Povjerenstva učenika. Iskrene čestitke pobjednicima te svim onim učenicima koji su se odvažili kročiti putem emocionalnog opismenjavanja i osobnog razvoja. Konačno, moramo spomenuti i naše učenike petih i šestih razreda, sudionike natjecanja, te njihovu potporu iz šestih i sedmih razreda, koji su se protekla dva mjeseca marljivo pripremali i nalazili sa školskom psihologinjom. Bilo je zadovoljstvo surađivati s vama!

Vidimo se sljedeće godine u OŠ „Srinjine“!

A do tada, možemo svi vježbati i od kuće jer ne zaboravite „emocionalno opismenjavanje je vještina koja se uči kroz cijeli život“:

« Ožujak 2024 »