« Prosinac 2020 »

Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2020.
Autor: Administrator , 10. 11. 2020.

I ove godine učenici naše škole sudjelovali su u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja u organizaciji Knjižnica grada Zagreba – Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom. Kviz se provodio u Hrvatskoj putem mreže narodnih i školskih  knjižnica u Mjesecu hrvatske knjige 2020. godini i posvećen je planetu Zemlji. Naziv ovogodišnjeg kviza je ISTRAŽIVAČI PLANETA Z.

Zbog novonastale situacijie, ove godine su sudionici kviza umjesto čitanja knjiga, trebali  istražiti ponuđene  zanimljive i kvalitetne online izvore informacija.

Od 18 natjecatelja naše škole koji su sudjelovali u kvizu, pobijedila je učenica Gloria Ercegović (8.c).

Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja održat će se u petak, 13. 11. 2020. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Glavnu nagradu – tablet Lenovo Tab E8 – i ove godine osigurava tvrtka MicrolineŠestomjesečni program Brzo čitanje i mudro učenje za prva 3 mjesta u jednom od 20 centara diljem Hrvatske osigurava Škola brzog čitanja i mudrog učenjaIlustrirane knjige s temom zaštite okoliša, za glavnu i utješne nagrade osigurava nakladnička kuća Planetopija. Prigodne tematske darove osigurava WWF Adria.

Sretno našoj učenici u osvajanju nagrade!!!