> Knjižnica
Knjižnica

''Čovjek koji čita knjige proživi tisuću života, a onaj koji ne čita, samo jedan.''

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

PON

UTO

SRI

ČET

PET

• ZA MENE JE KNJIŽNICA...
  • ''San u kojem se družim s raznim piscima i likovima'' Nikola Jeličić
  • ''Inspiracija jer želim postati književnica'' Tina Domikulić
  • ''Tiho i mirno mjesto puno ljubavi prema knjigama gdje provodim slobodno vrijeme'' Ante Domikulić
  • ''Mjesto gdje sam opušten, gdje čitam nove knjige i učim'' Nikola Duvnjak
  • ''Izvor znanja u kojem mogu saznati sve o prošlosti, prvim civilizacijama, kraljevima, izumrlim životinjama…'' Krešimir Juginović
  • ''Mjesto veselih bajki, likova, pjesama. Tu uživam u učenju zanimljivih stvari koje nisam srela u nastavi. Tu opustim svoje misli i veselim se novim doživljajima'' Cecilija Bašić

• KNJIŽNICA OŠ "ŽRNOVNICA"

Knjižnica je centralni prostor škole smješten lijevo od glavnog školskog ulaza. Nalazi se na sjecištu putova te je prvo što se vidi po ulasku u školu.

Prostor je nedavno preuređen i temeljito obnovljen. Vrlo je prozračan i i dobro osvijetljen.  Od atrija je odijeljen velikim staklenim kliznim stjenkama na koje lijepimo dječje radove, plakate i ostalo te služi kao zanimljivi izložbeni prostor. Klizne stjenke se po potrebi mogu otvoriti te se dobiva veliki prostor iskoristiv za igranje raznih predstava i gostovanje književnika.

Knjižnica je u obliku jednakokračnog trokuta, površine oko 60 m2. Sadrži četiri velike police na kojima se nalaze lektirni naslovi i tri police raznovrsnih naslova. Tu možemo pronaći interesantne enciklopedije, atlase, povijesne i religijske sadržaje. Stručna literatutra se odvojena nalazi na samom ulazu u knjižnicu. Također, u velikom metalnom ormaru su cd-ovi i dvd-ovi koji se kao pomagalo često koriste u nastavi.

Osim polica za knjige, u knjižnici se nalazi okrugli veliki stol koji koriste učenici kao čitaonicu te radni stol knjižničarke. Knjižnica je opremljena televizorom, videom, dvd uređaj, radio prijemnikom, računalom i printerom.

Pretplatnici smo raznih časopisa. Primjerice:

• Drvo znanja
  • Meridijani
  • Priroda
  • Modra lasta
  • Smib
  • Moj planet
  • Prvi izbor

Redovito primamo mjesečnik Matice hrvatske Vijenac.

« Prosinac 2017 »