« Lipanj 2017 »

Rete Croazia-Mreža Hrvatska

ŠTO JE RETE CROAZIA – MREŽA HRVATSKA

2006. godine Osnovna Škola Žrnovnica je pristupila Mreži Projekta Mir i od tada je aktivni sudionik. Kako je Škola pokazala interes za Mrežu Projekta Mir, 2009. godine postala je nositeljica Projekta za Hrvatsku, postavši tako RETE CROAZIA, tj. MREŽA HRVATSKA. Koordinatorica MREŽE HRVATSKA je ravnateljica Škole, profesorica MATIJA ŠITUM. Obveze Škole su daljnje širenje Mreže, tj. učlanjivanje svih škola, ustanova i pojedinaca koje žele sudjelovati u aktivnostima Mreže.

OBVEZE PRISTUPNIKA SU:

Potpisati protokol o sporazumu koji potvrđuje prihvaćanje priloženog statuta.

Imenovati izaslanike - jednog učitelja i jednog učenika (ukoliko se radi o školi).

Realizirati najmanje jednu inicijativu obrazovanja za mir.

DICA SPLITA, DJECI ZAGREBA

18. 12. 2009. godine u Zagrebu je održano prvo pristupanje jedne hrvatske škole Mreži Hrvatska. Radi se OŠ Voltino iz Zagreba. Priređen je prigodni program, a sve pod nazivom DICA SPLITA DJECI ZAGREBA. Djeca su nosila majice posebno napravljene za ovu prigodu. Radi se o simboličnim plavo-bijelim majicama s Hajdukovim i Dinamovim grbom. Isto tako, hrvatska je dobila svoja prva dva Ambasadora Projekta. To su glumac Robert Kurbaša i operna pjevačica Barbara Othman. Osim njih, priliku su uljepšali i gosti iz Italije, pripadnici Rete Italia koji su pročitali poruku gospodina Giuseppea Provenzalea, koordinatora Mreže Projekt Mira.