« Srpanj 2017 »

Knjižnica

''Čovjek koji čita knjige proživi tisuću života, a onaj koji ne čita, samo jedan.''

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

PON

UTO

SRI

ČET

PET

KNJIŽNICA ZA MENE JE:

• ''San u kojem se družim s raznim piscima i likovima'' Nikola Jeličić
  • ''Inspiracija jer želim postati književnica'' Tina Domikulić
  • ''Tiho i mirno mjesto puno ljubavi prema knjigama gdje provodim slobodno vrijeme'' Ante Domikulić
  • ''Mjesto gdje sam opušten, gdje čitam nove knjige i učim'' Nikola Duvnjak
  • ''Izvor znanja u kojem mogu saznati sve o prošlosti, prvim civilizacijama, kraljevima, izumrlim životinjama…'' Krešimir Juginović
  • ''Mjesto veselih bajki, likova, pjesama. Tu uživam u učenju zanimljivih stvari koje nisam srela u nastavi. Tu opustim svoje misli i veselim se novim doživljajima'' Cecilija Bašić

KNJIŽNICA OŠ "ŽRNOVNICA"

Knjižnica je centralni prostor škole smješten lijevo od ulaza. Nalazi se na sjecištu putova te je prvo što se vidi po ulasku u školu.

Prostor je nedavno preuređen i temeljito obnovljen. Vrlo je prozračan i i dobro osvijetljen.  Od atrija je odijeljen velikim staklenim kliznim stjenkama na koje lijepimo dječje radove, plakate i ostalo te služi kao zanimljivi izložbeni prostor. Klizne stjenke se po potrebi mogu otvoriti te se dobiva veliki prostor iskoristiv za igranje raznih predstava i gostovanje književnika.

Knjižnica je u obliku jednakokračnog trokuta, površine oko 35 m2. Sadrži četiri velike police na kojima se nalaze lektirni naslovi i tri police raznovrsnih naslova. Tu možemo pronaći razne enciklopedije, atlase, povijesne i religijske sadržaje. Također, u knjižnici se nalazi ormar u kojem su cd-ovi i dvd-ovi koji se kao pomagalo često koriste u nastavi.

Osim polica za knjige, u knjižnici se nalazi pet radnih stolova koje mogu koristiti učenici te radni stol knjižničarke. Knjižnica je opremljena televizorom, videom, dvd uređaj, radio prijemnikom, računalom i printerom.

Pretplatnici smo raznih časopisa. Primjerice:

• Drvo znanja
  • Meridijani
  • Priroda
  • Modra lasta
  • Smib
  • Moj planet
  • Prvi izbor

Redovito primamo mjesečnik Matice hrvatske Vijenac.

Prošle školske godine (2010/2011) napravljen je temeljit zapisnik i zabilježeno realno stanje knjižnog fonda. Napravili su se revizija i otpis u skladu sa školskim pravilnikom, a Povjerenstvo za reviziju fonda i Povjerenstvo za otpis fonda  školske knjižnice OŠ ''Žrnovnica'' imenovano je Odlukom Školskog odbora. Sastav je bio u oba slučaja:

1. Mirna Šarić, mag. knjižn.

2. Lidija Đerek, prof. hrvatskog jezika i književnosti

3. Marija Lišnjić, nast. hrvatskog jezika

Nakon provedbe predloženog otpisa, knjižni fond Knjižnice osnovne škole Žrnovnica broji 5208 naslova.