Naši su učenici posjetili Grčku u sklopu Erasmus+ projekta

Autor: Administrator , 6. 6. 2022.

Naša škola već drugu godinu sudjeluje u Erasmus + projektu THE LITTLE PRINCE EMBRACING HIS EUROPEAN FRIENDS IN THE CHALLENGED EARTH. Projekt nastoji potaknuti učenike na razmišljanje o aktualnim globalnim temama, učiniti ih osjetljivijima prema različitosti, ljudskim pravima i okolišu.

Učenici Iva Mihanović, Roko Matijaš i Duje Domljanović u pratnji nastavnica Ines Bogdan i Antonije Miletić otputovali su 22. svibnja 2022. na petodnevno putovanje u Thessaloniki (Solun).

Učenici su imali priliku upoznati svoje vršnjake iz Grčke, Španjolske, Irske i Italije s kojima već godinu dana rade zajedno na projektu.

Škola domaćin Neo Rysio primary school je mala škola u predgrađu Soluna.

Škola domaćin organizirala je obilazak škole i mogućnost učenicima da vide kako njihovi vršnjaci u Grčkoj provode školski dan. Cilj je bio upoznati i razmijeniti iskustva o normalnom školskom danu s vršnjacima iz različitih zemalja.

Sljedeći dani bili su ispunjeni aktivnostima kako za učenike tako i za njihove nastavnike.

Organiziran je izlet u Museum of Dissemination of Science and Technology, NOESIS.

Posjet je uključivao izložbu antičkih tehnologija i rješenja s kojima su se ljudi nekada davno služili. Jedan od postava muzeja je izložba starih restauriranih automobila s početka 20 st.

Muzej je sadržavao i 40-ak interaktivnih izložaka s kojima se mogu istražiti razne znanstvene teme kao struja, magnetizam optika itd.

Svi zajedno smo upoznali ljepote Soluna laganom šetnjom od tvrđave poviše grada, preko crkve Agios Dimitrios, Galerijevog luka, do Arheološkog muzeja gdje je izloženo antičko zlato.

Popodneva su ostavljena za druženja s vršnjacima, bicikliranje u obližnjim parkovima i učenje tradicionalnog grčkog plesa sirtaki.

Osim obilaska i druženja učenici su predstavili svoju školu i projekt „kapsulu“ na kojoj smo radili - problemi globalne klime.

Učenici su potom zajedno s vršnjacima iz drugih zemalja pokušali osmisliti savršeni eko grad.

Učenici i nastavnici su bogatiji za jedno predivno iskustvo i razmjenu znanja i nove prijatelje za cijeli život.

Projekt se nastavlja posjetom Italiji i Irskoj, a OŠ Žrnovnica će ugostiti nove prijatelje krajem siječnja 2023. godine.

Za još fotografija, pogledajte u GALERIJA.

« Svibanj 2024 »