« Studeni 2017 »

Pravila ponašanja u knjižnici

Pravila ponašanja u školi su propisana i svim učenicima jasna. Ta pravila se odnose na sve dijelove škole. Njih  se poštuje na ulazu, u učionicama, u školskoj dvorani i u knjižnici. Ona služe boljoj odgojno-obrazovnoj funkciji škole i doprinose kvaliteti suživota učenika i prosvjetnih djelatnika. Osim općih školskih pravila ponašanja koja vrijede za sve i svugdje, postoje i pojedinačna pravila koja pobliže opisuju što se od učenika očekuje u određenom dijelu škole; primjerice, ne ponašamo se jednako u školskoj dvorani i u informatičkom kabinetu.

U skladu s tim postoje i pravila ponašanja prilagođena školskoj knjižnici.

1. U knjižnici se ponašamo pristojno, ali slobodno.

2. U čitaonici se čita i istražuje pa poštujemo druge i ne razgovaramo glasno, ne bučimo.

3. Ako nešto trebamo, a sami ne znamo kako do toga, uvijek pitamo knjižničara/knjižničarku.

4. Na izložbama, kvizovima, igraonicama, književnim susretima, predstavama i drugim događanjima prije svega smo tolerantni, slušamo, ne upadamo u riječ, a po potrebi sudjelujemo u razgovoru.

5. Posuđenu knjigu, CD, DVD, računalnu igricu uvijek vraćamo u propisanom vremenskom roku, pazeći da ih ne oštetimo ili izgubimo.