Treća mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta u Irsku

Autor: Administrator , 7. 12. 2022.

U razdoblju od 27.11. do 3.12. 2022. održala se treća mobilnost u Irskoj, Killarneyu u sklopu Erasmus+ projekta „The Little Prince Embracing his European Friends in the Challengend Earth“U mobilnosti su sudjelovali učenici šestih razreda Mila Marija Marušić, Leon Babić i Filomena Roguljić u pratnji učiteljica Ines Bogdan i Ivane Jukić Štrbac.

Kako se Killarney nalazi tik uz nacionalni park, veliki dio naših aktivnosti se odvijao u prirodi i na otvorenom. Srećom, pratilo nas je većinom suho vrijeme bez puno perioda s tipičnom irskom kišom. Posjetili smo nacionalni park s predivnim jezerima, Torc vodopad i MockrossHouse. Posjetili smo i povijesni dio Killarneya koji je u ovo vrijeme iznimno lijepo doživjeti u božićnom ozračju.

Posjetili smo i tvornicu Liebherr koja ima iznimno važnu ulogu u ekonomiji i infrastrukturi Killarneya i okolice.

Uživali smo u cjelodnevnom izletu u grad Dingle te vidjeli Atlantski ocean i klifove zapadne irske obale. Posjetili smo i akvarijum u Dingleu.

Sljedeći dan održana je prezentacija učeničkih radova o aktivnostima koje su odradili u svojim školama na temu „Migranti i izbjeglice“ - što čini treću kapsulu ovog projekta. Učenicima i učiteljima je ova kapsula bila iznimno emotivna jer je bliska strahotama rata. Slijedilo je otvaranje četvrte kapsule –„Ovisnost o ekranima“ – što je tema za četvrtu mobilnost koja će se održati u mjesecu siječnju u Hrvatskoj.

U popodnevnim satima posjetili smo i razgledali Ross Castle, zadnji dvorac koji je pao pod navalom Cromwella u Irskoj.

Odlazak je bio emotivan jer se među učenicima razvio prijateljski odnos. Nova iskustva i druženja u internacionalnom okružju učenicima će ostati lijepo i korisno iskustvo.

Kako je to sve skupa izgledalo možete vidjeti u našoj galeriji, a video prezentaciju škole možete pogledati na linku:

« Svibanj 2024 »