HAJDUKOVAC IBRO U ŽRNOVNICI 'Slušajte svoje roditelje, bavite se sportom i bit će vam super u životu'

Autor: Administrator , 26. 11. 2010.

Sportske igre mladih

Naime, Senijad Ibričić je u Žrnovnicu došao u organizaciji Sportskih igara mladih i to u povodu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

Nakon što su mladi Žrnovčani odslušali kratko predavanje o temi: ‘Živimo život bez droge jer droga uzima život’, što je ujedno i moto ove sportske manifestacije, u kojoj je u proteklih 13 godina sudjelovalo preko 50 tisuća djece, obratio im se i Hajdukov prvotimac, praćen frenetičnim navijanjem i škljocanjem mobitela i fotoaparata, kojima su se naoružali školarci čekajući svoga idola.

- Dobar dan, svima ..., pokušavao je, prekidan vikom, nešto kazati Senijad.

- Ibro, Ibro!!!, zavikala je ekipa.

- Oćete me pustit da nešto kažem?, opet će Senijad. Ovaj put je upalilo, ali je tišina trajala tek toliko da im nogometaš uspije dati jedan savjet kojega bi sva djeca trebala poslušati:

- Draga djeco, slušajte svoje učitelje i roditelje, bavite se sportom i bit će vam super u životu, kazao je Senijad, nakon čega je ravnateljica škole Matija Šitum fanatične navijače poslala natrag u učionice.

Po odlasku iz škole, na Ibru se u lovu na autograme bacila hrpa žrnovačkih navijača, koji su nam rekli da u njihovom mistu nikada nije bila veća faca.

Dica su bila toliko oduševljena i zaluđena dolaskom Ibričića da ga skoro nisu pustili da ode iz Žrnovnice.

Molili su nas da im svakako napišemo imena, pa evo nekih koje smo uspjeli čuti: Ante Bakota, Marijan Džaja, Mario Amižić, Luka Cvitanović, Ivan Jerković, Domagoj Tomičić, Mirko Jerković, Karlo Jurenić, Anamarija Gruica, Ana Strunje, Marin Danolić, pa Karlo Kovačević... ma svi, brate, mali!

Svi su oni, kažu, ludi za Hajdukom i Ibrom pogotovo i jedina im je želja da: -  Hajduk bude prvak! I da dobijemo AEK-a! I da Ibro nikada ne ode iz Splita..., vikali su.

- Bolje da su zaluđeni Ibrom, nego Simonom Gotovac, bacio je komentarić u prolazu jedan malo stariji navijač, moleći nas da ga ne predstavimo da se Simonica ne bi ljutila na njega.

Inače, ovom prigodom uručeno je priznanje ravnateljici OŠ “Žrnovnica” Matiji Šitum na suradnji i potpori u organizaciji Igara, a ravnateljica je Ibri darovala dres koji propagira prijateljstvo između Hajdukovih i Dinamovih navijača, nastao kao unikatno djelo učenika ove škole u sklopu Projekta mira kojim se bore protiv nasilja na stadionima.

Diana Barbarić / snimio Jadran Babić / cropix
Slobodna Dalmacija