Mladi knjižničari

Mladi knjižničari OŠ „Žrnovnica“ šk. god.2011./2012.

Autor: Administrator , 12. 1. 2012.

Školske godine 2011./2012. u grupu Mladih knjižničara OŠ „Žrnovnica“ uključilo se desetak učenika šestih razreda i nekoliko učenika petog razreda, sastajući se jednom tjedno. To su redom učenici skloni čitanju i čuvanju knjiga, naši promotori rada školske  knjižnice. Zajedno s knjižničarkom otkrivaju ljepotu prijateljevanja s knjigom, njegujući timski i istraživački rad.

U našoj knjižnici gradimo i promičemo kulturu čitanja, literarnu umjetnost, usmeno i pismeno izražavanje kroz raznovrsne aktivnosti i druženje s knjigom. Učenici svojim idejama, slobodnim vremenom i radom pomažu knjižničarki u svakodnevnom radu knjižnice i pri obilježavanju značajnih datuma tijekom godine. Nastavak suradnje smo okrunili intenzivnim radom na uljepšavanju dijela školske web stranice koji se tiče knjižnice.

Organizirano i planski se družimo i radimo tri puta tjedno, ali smo zajedno svaki dan nakon nastave do 13 i 45 kada putnici idu na autobus. U tom razdoblju knjižnica je puna djece raznih razreda. Svi zainteresirani i puni dobre volje za konstruktivnim radom su dobrodošli. Tada dovršavamo radove i ukrašavamo knjižnicu. Poneki đaci pišu domaći rad, ponavljaju gradivo za izborne predmete koji su tek poslijepodne i slično.

Vrlo često knjižničarki pomažu u radu u knjižnici. Vode evidenciju posuđivanja, evidentiraju knjige, izrađuju nove članske iskaznice i sve što je potrebno.

Ovogodišnji knjižničari su:

5. b (utorkom)

- Ivo Matusinović

- Jelena Vukorepa

- Antonia Mihanović

- Antea Mihanović

- Nikolina Bratim

- Luka Amižić

6. (četvrtkom)

- Cecilija Bašić

- Ante Domikulić (od 24. studenog)

- Tina Domikulić

- Nikola Duvnjak

- Nikola Jeličić

- Krešimir Juginović

- Ivona Markovina

- Ana Mravak

6.b   (petkom)

- Katarina Rubić

- Antonija Stupalo

Knjižničari putnici:

• Anamarija Gruica
  • Toma Gruica
  • Ivan Ugrin
  • Petra Milin
  • Anita Bašić
  • Nikolina Martan
  • Božena Juginović

Iako se ovo radilo prošle školske godine s drugim knjižničarima ovdje ću spomenuti i naglasiti suradnju s Gradskom knjižnicom. Posebno smo ponosni na doprinos naše školske knjižnice, odnosno suradnju s Gradskom knjižnicom Marka Marulića pri izgradnji izložbe „Slikovnica mog djetinjstva“ u povodu Međunarodnog dana dječje knjige, 2. travnja 2011. U našem knjižničnom fondu pronašli smo popriličan broj zaista rijetkih i korisnih slikovnica od kojih se izgrađuje  zbirka, a uskoro možda i mali muzej slikovnica.