Svečana, završna priredba "Male priče iz velog mista"

Autor: Martina Lovrić, 14. 2. 2024.

U našoj školi danas se, 14.2.2024. odvila svečana priredba povodom završetka natječaja "Male priče iz velog mista" ususret završetku godine Miljenka Smoje i 101. godišnjici njegova rođenja.

U kratkom, ali bogatom programu učenici su predstavili sve ono na čemu su vrijedno radili posljednjih mjeseci.  Voditeljice Katarina Barišić (8.c) i Mila Marija Marušić (7.a) vješto su  vodile uzvanike kroz cijeli program. Zbor je pod dirigentskom palicom profesorice Jelene Grubišić-Čabo izveo prigodnu pjesmu Eto s onoga svijeta, po čemu su uslijedile izvedbe naših dobitnika. Pogledali smo pobjedničke filmove medijske grupe Osnovne škole Manuš, zatim smo čuli prekrasnu pjesmu, opravdanu pobjednicu, u izvedbi Sare Mladineo iz Osnovne škole Lokve-Gripe, a kao šećer na kraju nastupila je pobjednička dramska družina 3.c razreda Osnovne škole Manuš. Dramska skupina Perunsi, pod dirigentskom palicom učiteljice Martine Lovrić zabavljala je uzvanike dramskim omnibusom El Misto. Uz šaku suza i vriću smija, učenici su zaradili gromoglasan pljesak, a našim gostima ostavili su kao uspomenu osmijeh na licima. Ravnateljica Matija Šitum je za kraj pozdravila drage goste i još draže učenike koji su nas došli podržati i još jednom im veliko hvala na tome: gradonačelnik Ivica Puljak, predsjednik mjesnog odbora Mario Lolić, veliki Smojin prijatelj - gospodin Feđa Klarić, neizostavna Herci Ganza, ravnateljica GKMM-a Grozdana Ribičić, Davor Šimić, ravnatelj Osnovne škole Lokve-Gripe, ravnateljica Osnovne škole Manuš Marita Guć te mentorice Marina Modrić, Jelena Zoko, Renata Širović i Katarina Škiljo.

Još jednom hvala svima koji su podržali naše mlade talente, svim ravnateljima i njihovim suradnicima, učiteljima, mentorima, roditeljima, a najviše hvala našim najmlađima kojima želimo svu sreću i puno uspijeha u daljnjem radu.