DARUJTE KRV SPASITE ŽIVOT

Autor: Administrator , 20. 8. 2013.

GRAĐANI ŽRNOVNICE, SRINJINA, SITNA GORNJEG I SITNA DONJEG 24. KOLOVOZA (SUBOTA) DARIVAT ĆE KRV OD 9 DO 12 SATI, U OSNOVNOJ EKO ŠKOLI "ŽRNOVNICA" U ŽRNOVNICI, (dakako, da im se mogu priključiti i svi drugi, koji toga dana žele darovati krv).

Gradsko društvo Crvenog križa Split, sa svojim Područnim društvom Crvenog križa Žrnovnica, organiziraju svoju redovnu godišnju akciju dobrovoljnog darivanja krvi, od 9 do 12 sati u OŠ "Žrnovnica" Žrnovnica. Za klub dobrovoljnih davanja krvi Žrnovnica, ovo je 4. akcija po redu, na kojoj očekuju veliki odaziv i novih darivatelja krvi.

Krv mogu darivati sve zdrave osobe od 18 do 65 godine života. Prije samog darivanja ne mora se biti natašte, može se pojesti lagani obrok, ali je nepoželjno jesti masnu hranu ili piti alkohol.

Iza samog darivanja krvi organiziran je obrok zahvalnosti uz piće i druženje i ovoga puta (bez feštanja).

Tom prigodom upisivat će se i pojedinačna veličina (brojevi) majica za svakog darivatelja, kako bi za slijedeću ljetnu akciju svi darivatelji dobili na dar majicu sa natpisom klub dobrovoljnih davatelja krvi Žrnovnica.

Dođite, očekujemo Vas, darujte krv-spasite život. Vrlo jednostavno i vrlo konkretno, humanost na djelu. Pomognimo jedni drugima Vi u subotu, drugi će, ako Vama bude potrebno.

Vi koji ste se odvažili po prvi puta, na ovaj humani pothvat , kao i svim drugima unaprijed VELIKO HVALA u ime primatelja darovane krvi, kojima ona znači ŽIVOT.

Podsječamo u subotu 9 do 12 sati, dobro došli. Molimo nikako,ne kasniti. info tel. 091 78 32 444 , pratite nas na web zrnovnica.hr   www.crvenikriz.zrnovnica.hr  i facebook  Područni Crveni Križ Žrnovnica

Usput molimo, da nam se jave donatori i volonteri, da nas podupru, kroz naše brojne humanitarne i eko akcije u Žrnovnici, koje  su besplatne i traju kroz cijelu godinu.

Područni Crveni križ sa svojim klubom dobrovoljnih davatelja krvi Žrnovnica